Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Tematy na dłuższą rozmowę pomiędzy Gowinem i Hryniewicz

Tematy na dłuższą rozmowę pomiędzy Gowinem i Hryniewicz

Źródło: mon.gov.uaUkraińska minister Oświaty i Nauki Lilia Hryniewicz wzięła udział w czterodniowej wizycie w Polsce, podczas której spotkała się z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, rozmawiała na temat pogłębienia współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i nauki oraz uczestniczyła w polsko-ukraińskim seminarium naukowym pt. „Nowa Ukraińska Szkoła”.

Lilia Hryniewicz i Jarosław Gowin ustalili m.in., że Ukraina i Polska zwiększą swoje zaangażowanie w ramach wspólnego udziału w ramach programu badań naukowych i innowacji UE „Horyzont 2020”. Ukraińska minister oświaty odwiedziła Ministerstwo Edukacji Narodowej, gdzie porozmawiała na temat oświaty średniej i zaznaczyła, że niedługo powstanie umowa pomiędzy Polską a Ukrainą, dotycząca pogłębienia współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i nauki.

Wicepremier Gowin podczas rozmów z ukraińskim odpowiednikiem zaznaczył, że ta umowa zostanie podpisana na poziomie międzyresortowym w grudniu 2016 w Kijowie, podczas jego wizyty do stolicy Ukrainy.

– Omawialiśmy program podwójnych dyplomów między ukraińskimi i polskimi uczelniami, kiedy studenci, studiując w ramach wspólnych planów, mogą otrzymać dwa dyplomy – polski i ukraiński. To sprawi, że studenci otrzymają dodatkowe możliwości i pogłębi współpracę – zaznaczyła Pani minister w rozmowie z mediami.

Słowo Polskie, mon.gov.ua 29.06.16 r.