Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Teczka rocznicowa 2019” dla polskich organizacji w Żytomierzu

„Teczka rocznicowa 2019” dla polskich organizacji w Żytomierzu

W dniu 3 października 2019 roku Studencki Klub Polski w Żytomierzu otrzymał przesyłkę w ramach projektu „Teczka rocznicowa 2019”, ogłoszonego przez Fundację „Oświata Polska za Granicą”.

Z wielką wdzięcznością przyjmujemy materiały, które będą wykorzystane przez punkt nauczania języka polskiego i historii Polski przy Studenckim Klubie Polskim w Żytomierzu i podzielimy się tymi materiałami również z naszymi partnerskimi organizacjami w Żytomierzu i obwodzie.

Teczka składa się z dwóch części: pudełka zawierającego książki, czasopisma, gry edukacyjne i multimedia oraz tuby wypełnionej plakatami i planszami.

Materiały zgromadzone w Teczce nawiązują do najważniejszych tegorocznych rocznic: 450. rocznicy zawarcia unii lubelskiej; 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki; 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego; 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej; 100. rocznicy urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego; 50. rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy; 40. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny oraz 10. rocznicy śmierci prof. Zbigniewa Religi.

Jestem pewna, że otrzymane materiały będą bardzo pomocne i korzystne w naszej codziennej pracy w tym nauce języka polskiego.

Dziękuję bardzo organizatorom, Fundacji „Oświata Polska za Granicą”, za możliwość udziału w projekcie.

Również Fundacja zaprasza do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu „Mam talent”, gdzie zapraszają uczniów i młodzież do przygotowania inscenizacji o tematyce historycznej.

Więcej informacji na stronie www.oswiatapolska.pl

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 6 października 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code