Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Teatralizowana Droga Krzyżowa w Chmielnickim

Teatralizowana Droga Krzyżowa w Chmielnickim

W piątek 18 marca ulicami dawnego Płoskirowa przeszła widowiskowa procesja, poświęcona Drodze Krzyżowej Jezusa Chrystusa, w której wzięło udział kilkaset wiernych z miejscowych parafii katolickich.

Organizatorami procesji byli proboszcz kościoła Chrystusa Króla Wszechświata ks. Anatol Biłowus razem z przedstawicielami świeckiego Zakonu Rycerzy Kolumba, wspólnotami parafialnymi oraz młodzieżą.

Krocząc od stacji do stacji rozważano o dzisiejszym świecie i o realiach, w których mieszkał Jezus Chrystus. W modlitwie wspominano także bohaterów Majdanu i operacji antyterrorystycznej, którzy zginęli z nadzieją, że ich ofiara da nam lepsze życie, wspominano ich i matki, które płakały za swoimi synami tak, jak płakała Maria, patrząc na śmierć swojego Syna.

Droga Krzyżowa w d. Płoskirowie odbywała się w późnych godzinach wieczornych. Wszyscy jej uczestnicy głęboko przeżywali razem cierpienia Jezusa razem z aktorami, którzy wcielili się w role rzymskich żołnierzy, Poncjusza Piłata, Maryi i Chrystusa. Zakończyła się procesja zdjęciem Jezusa z Krzyża, po czym wierni w ciemności rozeszli się po swoich domach.

Słowo Polskie, zdjęcia: credo-ua.org, 22.03.16 r.

{morfeo 1151}

{youtube}{/youtube}