Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Tatarzy krymscy otrzymają wsparcie Unii Europejskiej

Tatarzy krymscy otrzymają wsparcie Unii Europejskiej

Źródło: krymtatar.in.uaW swojej rezolucji Europarlament zaapelował o udzielenie finansowania działalności Medżlisu na wygnaniu.

12 maja Parlament Europejski uchwalił rezolucję, która głosi, że zakaz działalności Medżlisu na terenie Federacji Rosyjskiej oznacza, że Tatarzy krymscy nie będą mogli zbierać się z okazji świąt narodowych, publikować swoje opinie w mediach, organizować publiczne akcje i korzystać z rachunków bankowych.
Europarlamentarzyści zwrócili się do KE z prośbą o „udzieleniu wsparcia finansowego dla Medżlisu, póki on będzie działał na wygnaniu”.

26 kwietnia Naczelny Sąd Krymu wydał orzeczenie, w którym Medżlis został nazwany „organizacją ekstremistyczną” i zakazał jego działalność na terenie Rosji. Pozew wniosła osobiście tzw „prokurator Krymu” Natalia Pokłońska. Rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości włączyło Medżlis na listę organizacji, działalność których podlega zakazowi wskutek prowadzenia przez nich ekstremistycznej działalności.

Słowo Polskie, 13.05.16 r.