Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Tarnowo Podgórne zaprasza dzieci żołnierzy ATO z Kamieńca na odpoczynek

Tarnowo Podgórne zaprasza dzieci żołnierzy ATO z Kamieńca na odpoczynek

Źródło - www.tarnowo-podgorne.plCzterdzieścioro dzieci z Kamieńca Podolskiego, rodzice których walczą w operacji antyterrorystycznej z prorosyjskimi terrorystami, spędzą latem dwa tygodnie w Tarnowie Podgórnym (woj. poznańskie).

Polska gmina jest gotowa zapełnić komfortowe warunki pobytu dla 8-13- latków z Kresów, jedyne wydatki, które poniesie strona ukraińska – to koszty podróży. Pieniądze na ten cel zostaną przekazane z budżetu byłej „Bramy do Polski” – tak w średniowieczu nazywano Kamieniec Podolski.

To miasto już od kilku lat aktywnie współpracuje z polskimi samorządami.  Głogów i Częstochowa przekazały uciekinierom z okupowanej strefy na Podole ciepłą odzież, teraz przed zbliżającymi się wakacjami, Polska pomyślała także o tych najmłodszych.

– Dzieci naszych żołnierzy dzięki uprzejmości i życzliwości naszych polskich partnerów w dniach 25 lipca – 8 sierpnia mile spędzą czas na wycieczkach, grach, wezmą udział w licznych imprezach. Na jakiś czas będą mogli zapomnieć o tych „dorosłych” problemach, z którymi stykają się na co dzień. Przecież każdy rozumie, jak wpływa na dziecko nieobecność taty w domu w przeciągu kilku miesięcy – opowiada burmistrz Kamieńca Mychajło Simaszkiewicz.

Jedyne, co muszą zrobić rodzice dzieci – złożyć potrzebne dokumenty dla wyjazdu za granicę do 10 maja do w urzędzie Rady Miasta (ul. Widrodżennia 1, gab. 407).

Franciszek Miciński, 08.04.15 r.


Spotkanie rodziców z organizatorami wyjazdu w urzędzie Rady Miasta Kamieńca Podolskiego

 

Więcej na temat: Pomoc z Polski dociera także do Kamieńca Podolskiego