Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Tarnopolanie w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej

Tarnopolanie w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej

25 stycznia 2017 roku grupa studentów  i wykładowców z Tarnopolskiego Narodowego Technicznego Uniwersytetu (TNTU) po raz kolejny odwiedziły Jelenią Górę.

TNTU powstał w 1960 roku. Nalicza 4 wydziały i 26 kierunków studiów. Pracuje w nim ponad 200 wykładowców, którzy opiekują się około 2,5 tysiącami studentów tylko na studiach dziennych.

W spotkaniu z tarnopolską delegacją wzięli udział Kanclerz mgr Grażyna Malczuk, prorektor dr inż. Tadeusz Lewandowski, prodziekan wydziału Humanistycznego mgr Magdalena Baczyńska, koordynator projektu ERASMUS mgr Kamila Biniek oraz student z Ukrainy III roku dziennikarstwa Mikołaj Bachur.

Spotkanie polskiej i ukraińskiej kadry pedagogicznej poświęcono plany rozwoju obydwu uczelni i współpracy na kierunkach Fizjoterapia oraz Pielęgniarstwa. Ukraińska delegacja była bardzo zainteresowana w przyszłej współpracy z polską uczelnią. W przyszłym roku, kiedy Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa otworzy kierunki II stopnia –  studia magisterskie, oczekiwany jest napływ studentów ze wschodu, szczególnie z Ukrainy. Z tego powodu organizuje się co raz więcej spotkać związanych tematem współpracy pomiędzy obydwoma krajami.

KPSW jest otwarta na współpracę z innymi uczelniami z Ukrainy i chętnie nawiąże z nimi kontakt.

Mikołaj Bachur, 28.01.17 r.