Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „TAK” dla Krymu i kary śmierci dla Janukowicza

„TAK” dla Krymu i kary śmierci dla Janukowicza

25-27 lutego dziennikarze gazety „Słowo Polskie” przeprowadzili w Winnicy badanie opinii publicznej, dotyczące ostatnich wydarzeń na Ukrainie.

Na pytanie – „Czy warto szukać i ukarać Janukowicza? Jeżeli tak, to jaka kara będzie najbardziej stosowna?” prawie wszyscy badani jednogłośnie odpowiedzieli, że były prezydent nie może pozostać bezkarny. 40% z nich żądają dla Janukowycza kary śmierci, 36% – sankcji finansowych a 24% – kary więzienia.

Drugie pytanie dotyczyło perspektywy pozostania Krymu w składzie Ukrainy.Brzmiało tak – „Jak Pan/Pani myśli, czy pozostanie Krym częścią Ukrainy?”.

Bardzo ciekawym jest fakt, że 90% winniczan jest pewnych, że Krym ma pozostać w granicach ukraińskiego państwa, tylko 10% powiedzieło,  że nie mają nic przeciw oddzieleniu się Krymu albo dołączenia go do Federacji Rosyjskiej.

W lutowym badaniu opinii publicznej, przeprowadzonym przez dziennikarzy „Słowa Polskiego” wzięło udział 220 przypadkowych osób.

Ten sondaż nie daje pełnego obrazu, a jedynie przybliżony wynik i nie ma na celu narzucenia czytelnikom czyjegoś punktu widzenia czy preferencji politycznych.

Ania Szłapak, Mikołaj Bachur, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code