Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Szkolenie i konsultacje dla biznesu w Winnicy w ramach projektu CERTUA

Szkolenie i konsultacje dla biznesu w Winnicy w ramach projektu CERTUA

W dniach 5-8 września 2016 r. w Winnickiej Izbie Handlowo – Przemysłowej odbyły się szkolenia pod hasłem „Międzynarodowe inwestycje. Jak wejść na rynek Unii Europejskiej?” , w których wzięło udział kilkadziesiąt lokalnych przedsiębiorstw.

Szkolenia zorganizowano w ramach projektu pn. „Europejski System Rozwoju CERTUA” , który realizuje Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód w partnerstwie z Winnicką Izbą Handlowo – Przemysłową.

Projekt jest współfinansowany ze środków polskiego Senatu w ramach realizacji zadania zleconego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku.

5 września szkolenia oficjalnie rozpoczął Stepan Lypkan – wizeprezes Winnickiej Izby Handlowo – Przemysłowej. W dalszej części program szkoleń zaprezentował Krzysztof Kalita – prezes Stowarzyszenia Integracja Europa – Wschód. W otwarciu udział wzięli także: Wojciech Mrozowski – wicekonsul Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy oraz Oleg Poliszczuk – dyrektor Polsko – Ukraińskiego Centrum Integracji Europejskiej działającego przy Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym.

Podczas 32 godzin szkoleń polscy eksperci zrealizowali poniższe tematy:

– zasady i formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce,
– uwarunkowania prawne inwestycji ukraińskich przedsiębiorstw w Polsce i Unii Europejskiej,
– praktyczne aspekty prawa celnego Unii Europejskiej
– pozyskiwanie funduszy UE na krajowe i międzynarodowe inwestycje MŚP.

Szkolenia były także doskonałą okazją do dyskusji i konsultacji planów inwestycyjnych przedsiębiorstw biorących udział w projekcie.

Krzysztof Kalita, prezes SIEW, 12.09.16 r.