Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Szkolenie dla polonistów z obwodu żytomierskiego w Warszawie

Szkolenie dla polonistów z obwodu żytomierskiego w Warszawie

Zdjęcie: http://www.eksperciwoswiacie.plFundacja Edu & More w dniach 10 – 14 października 2016 roku w Warszawie realizowała szkolenie w ramach projektu finansowanego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej (konkurs  grantowy:  Dobra Edukacja Polonijna. Regranting): Język polski 2.0 – zastosowanie nowoczesnych technologii w nauczaniu języka polskiego – szkolenie dla nauczycieli języka polskiego z obwodu żytomierskiego.

W szkoleniu uczestniczyło 17 nauczycieli polonistów z obwodu żytomierskiego, którzy na co dzień uczą polskiego w ukraińskich szkołach. Większość nauczycieli zrzeszona jest w Związku Nauczycieli Polonistów Żytomierszczyzny, któremu przewodniczy Pani Mirosława Starowierow.

Podczas szkolenia nauczyciele poznawali nowe technologie i przygotowywali m.in. konspekty i karty pracy lekcji polskiego na poziomie A2. Pomysły nauczycieli zostaną zredagowane i wydane w formie darmowej, dostępnej w internecie publikacji.

Szkolenie dotyczyło wykorzystania narzędzi Web 2.0 przydatnych w nauczaniu języka polskiego oraz metodyki nauczania mieszanego z wykorzystaniem bezpłatnej platformy do nauczania polskiego dla osób rosyjskojęzycznych, z której już korzysta ponad 30 tysięcy użytkowników – więcej na www.polskijjazyk.pl oraz tworzenia autorskich materiałów dydaktycznych.

Autorami szkoleń były:

Dorota Gruza, Agnieszka Pabiańczyk i Olga Jaroń – Fundacja Edu & More
dr Agata Roćko – IBL PAN, p.o. Kierownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców WNH UKSW
dr Agnieszka Karolczuk – egzaminator Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego (Wykład na temat przygotowania studentów do zdawania egzaminów certyfikatowych z języka polskiego.)

W czasie pobytu w Warszawie nauczyciele zwiedzili Muzeum Chopina oraz uczestniczyli w warsztatach tworzenia gier przestrzennych i miejskich na podstawie źródeł historycznych w Muzeum Historii Polski oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego dotyczących nowoczesnych rozwiązań metodycznych  w nauczaniu nt. Powstania Warszawskiego i okresu okupacji.

Partnerem projektu było Centrum Polsko – Niemiecko – Ukraińskie „Życie w jedności”.

Więcej informacji o projekcie: www.efundacja.org

Agnieszka Pabiańczyk, prezes Fundacji Edu & More, 26.10.16 r.