Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji w Kijowie

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji w Kijowie

W kijowskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odbyła się jesienna sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji, udział w której wzięli około 130 uczestników.

Na pierwszy rzut oka nic specjalnego, jednak tym razem było coś nowe i znaczące: w szkole po raz pierwszy wzięło udział siedmioro mieszkańców tzw. „szarej strefy” na Donbasie, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat rozpoczęli drogę duchową w składzie zespołu Chrześcijańskiej Służby Ratownictwa – Mariupol pod opieką misjonarzy.

„Niektórzy z nich już pomagają misjonarzom ChSR w codziennej pracy. Symbolicznie, że formacja tych ludzi w Szkole Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji  rozpoczęła się w Kijowie, w miejscu skąd rozpoczęła służbę ChSR.

Delegaci z terenów bliskich do frontu spotkali się z ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej  Witalijem Krzywickim, który ostatnio był w rotacji w „szarej strefie” jako kapłan misyjny. Komunikacja była ciepła i radosna. Biskup szczególnie pobłogosławił grupę słuchaczy z pod Mariupola.

Uczestnicy mieli też możliwość posłuchać wykładu biskupa Witalija Krzywickiego i wziąć udział we Mszy św., którą odprawił.

Lidia Baranowska na podstawie informacji kmc.media, 19 października 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code