Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Szef polskiego MONu w Kijowie: kolejne KRABy dla Ukrainy oraz przypomnienie, że Rosja niezależnie od koloru zawsze pozostanie taka sama

Szef polskiego MONu w Kijowie: kolejne KRABy dla Ukrainy oraz przypomnienie, że Rosja niezależnie od koloru zawsze pozostanie taka sama

Fot. MON

Podczas pobytu w obwodzie kijowskim minister Błaszczak porozmawiał m.in. z merem Irpienia, Ołeksandrem Markuszynem, odbył rozmowę z ambasadorem Bartoszem Cichockim, obejrzał znajdującą się na placu Świętego Michała w centrum Kijowa wystawę zniszczonego sprzętu rosyjskiego.

Szef polskiego MON spotkał się także ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Oleksijem Reznikowem i przypomniał, że Polska jest w czołówce państw pomagających Ukrainie.

„Ukraina walczy oczywiście o swoją wolność, ale wolna Ukraina oznacza wolną Polskę. A Ukraina, która, nie daj Boże, zostałaby podbita przez Rosję, oznaczałaby śmiertelne zagrożenie dla Polski” – mówił szef MON.

Minister Błaszczak rozmawiał także o możliwości dodatkowego szkolenia w Polsce ukraińskich żołnierzy. Po artylerzystach do kraju nad Wisłą mogą przybyć także ukraińscy saperzy. Później oni będą wykorzystani do usuwania min, pozostawionych przez Rosjan na okupowanych wcześniej terytoriach Ukrainy.

Słowo Polskie, fot. MON, 14 lipca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code