Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Szef BBN Soloch omówił z Poroszenką szczegóły przyszłej współpracy militarnej

Szef BBN Soloch omówił z Poroszenką szczegóły przyszłej współpracy militarnej

Źródło: http://vistidp.comUkraiński prezydent Petro Poroszenko oraz szef polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, który przebywał w ramach kilkudniowej wizyty na Ukrainie, omówili szczegóły podpisania już w najbliższym czasie umowy o współpracy w dziedzinie obrony.

W ramach spotkania obydwie strony zaznaczyli, że działalność wspólnej brygady LITPOLUKRBRIG rozwija się pomyślnie. Petro Poroszenko podziękował Polakom za zorganizowanie szkoleń dla ukraińskich oficerów i lekarzy wojskowych na terenie Polski. Soloch i Poroszenko mówili także o aktywizacji dialogu w kontekście stosunków Ukraina-NATO.

Szef państwa ukraińśkiego podziękował Polsce za wsparcie w przedłużeniu sankcji UE wobec Rosji i wyraził nadzieję, że Polska nadal będzie kontynuowała aktywną politykę w dziedzinie regionalnej współpracy podczas swojego przewodnictwa w Czwórce Wyszehradzkiej.

Słowo Polskie, 16.10.16 r.