Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Synteza Sztuk po raz czwarty!

Synteza Sztuk po raz czwarty!

Z okazji Dnia Miasta do Chmielnickiego zawitali goście z miasta partnerskiego Bydgoszcz. Ze sobą Polacy przywieźli ciekawy prezent – wystawę, wzory nowoczesnego designu oraz artystów.

Prawie połowę jednej z sal przy ul. Proskurowskiej 60 na Uniwersytecie Narodowym zajęły ekspozycje z bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Obok prac polskich designerów zaprezentowano wspólne dzieła, wykonane z udziałem ukraińskich fachowców.

Powitanie w imieniu mera miasta Oleksandra Symczyszyna odczytała jego zastępczyni Halina Mielnyk. Obecnych na imprezie powitał rektor Uniwersytetu Narodowego w Chmielnickim Mikolaj Skyba. Opowiedział między innymi o uhonorowaniu tytułem Profesora Honorowego prof. Franciszka Bomberka, który osobiście zabrał się za prezentowanie wystawy polskich artystow, jako profesor katedry designu na Uniwersytecie w Bydgoszczy.

Zastępca rektora Michal Wojnarenko przeczytał wiersze, poświęcone owocnie rozwijającym się relacjom obu uczelni.

Przywitania gości popłynęły także z ust deputowanej do Rady Obwodowej dziekana uczelni pedagogicznej Ireny Jaszczuk, profesor sztuki Ludmiły Pawlenko i wielu innych osób.

Uroczystość została wzbogacona brzmieniem muzyki Fryderyka Chopina, oraz wykonaniem pieśni ludowym przez zespół „Proskurowski  modern”, działający przy Akademii Pedagogicznej oraz wybitnych solistów Olgi Androszczuk  i Tatiany Plachotnuk.

Franciszek Miciński, 01.10.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code