Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Świętujemy wspólnie z Biało-Czerwoną

Świętujemy wspólnie z Biało-Czerwoną

Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
Nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
Radością, smutkiem, dumą, gniewem.

Wisława Szymborska

W dniu 11 lipca, wszyscy Polacy na całym świecie łączyli się, oczywiście w miarę pandemicznych możliwości, aby wspólnie świętować 103 rocznicę Niepodległości Polski.

Nasza organizacja również dołączyła się do obchodów świątecznych. Na kursach języka polskiego dla studentów przygotowano online-lekcję, podczas której nauczycielka Pani Julia Nowicka mówiła o symbolach Polskich, o byciu Polakiem.

Nasze dzieciaki z przedszkola „Wesełka” (w wieku od 3-ch do 6-ciu lat), którzy uczą się języka polskiego w przedszkolu, również dołączyli się do świętowań – złożyli życzenia z okazji obchodów Dnia Niepodległości Polski 11 listopada. W ramach uroczystości dzieci z grup starszych i przygotowawczych razem z nauczycielem Julią Bojko wykonały biało-czerwony kwiatek oraz zrobiły smaczną galaretę w barwach polskiej flagi.

Cieszymy się, że jesteśmy częścią polskiego środowiska za granicą i pozostając z szacunkiem dla Obrońców i Twórców Polski, życzymy wszystkim, by Polska była miejscem, gdzie spełniają się marzenia i cele jej obywateli, a powodem wszystkich ich działań jest dobro naszej Ojczyzny.

Projekty realizowane są przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekty przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 14 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code