Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Święcicki – rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie

Święcicki – rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie

Fot. Internet

Poseł Platformy Obywatelskiej, były prezydent Warszawy i minister współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Tadeusza Mazowieckiego Marcin Święcicki jesienią br. obejmie stanowisko rzecznika praw przedsiębiorców na Ukrainie.

„Wczoraj na posiedzeniu rady (rzecznika praw przedsiębiorców) zatwierdzono kandydaturę przyszłego rzecznika praw przedsiębiorców Ukrainy pana Marcina Święcickiego, obecnego członka polskiego parlamentu, byłego prezydenta Warszawy oraz byłego ministra współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Tadeusza Mazowieckiego” – powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Kijowie Algirdas Szemeta, który obecnie sprawuje tę funkcję oraz w przeszłości był komisarzem UE ds. podatków i ministrem finansów Litwy.

Rzecznik praw przedsiębiorców – jest to organ powołany przez ukraiński rząd w celu między innymi walki z korupcją i polepszenia klimatu inwestycyjnego na Ukrainie.

Walentyna Jusupowa, 3 sierpnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code