Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Świąteczny koncert żytomierskiego zespołu „Rejoice”

Świąteczny koncert żytomierskiego zespołu „Rejoice”

17 stycznia w Żytomierskim Muzyczno-dramatycznym Teatrze odbył się coroczny świąteczny wieczór kolęd zespołu gospel „Rejoice”. Sala była pełna widzów.

Formacja „Rejoice” od 5 lat działa przy parafii Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu na Malowance (taką nazwę nosi jedna z dzielnic miasta). Koncert odbył się przy wsparciu zawodowego zespołu muzycznego, który zadbał o przepiękny cudowny świąteczny nastrój .

W tym roku organizatorzy przyjemnie zdziwili widzów różnymi niespodziankami i nowościami: dźwiękiem tajemniczego instrumentu duduka, który dotykał do głębi dusze wszystkich obecnych, wzruszającym tańcem dzieci przy dźwiękach kołysanki dla Dzieciątka Jezus, kolędą całej Sali znanej ukraińskiej kolędy „Dobry wieczór tobie, Panie gospodarzu”, wykonaniem „Jingle bells” w jazzowym stylu, świąteczną foto-strefą i pysznym wypiekom hand-made, które były prezent dla każdego.

W programie koncertowym zabrzmiały covery kolęd znanego polskiego zespołu TGD, ukraińskie i polskie kolędy oraz własne utworzy zespołu „Rejoice”.

Koncert miał charakter charytatywny. W jego trakcie udało się zebrać 9 570 hrywien na leczenie osoby, chorej na nowotwór.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia http://sac-ua.info, 01.02.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code