Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Studia w Jarosławiu. Blisko i za darmo!

Studia w Jarosławiu. Blisko i za darmo!

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu zaprasza na bezpłatne studia stacjonarne i niestacjonarne. Nabór potrwa do dnia 24.09.2015 r.

Jesteśmy największą na Podkarpaciu publiczną Uczelnią zawodową. W 5 instytutach PWSTE w Jarosławiu: Ekonomii i Zarządzania, Humanistycznym, Ochrony Zdrowia, Stosunków Międzynarodowych i Inżynierii Technicznej uczy się ok. 3600 studentów w systemie stacjonarnym (bezpłatnie) i niestacjonarnym.

Stawiamy na profesjonalizm w każdej dziedzinie. Przede wszystkim w zakresie kształcenia praktycznego. Jesteśmy Uczelnią nowoczesną, która dba o rozwój studentów i ich przyszłość.
Kształcimy w ramach 16 kierunków 3-letnich studiów licencjackich i 3,5-rocznych studiów inżynierskich. Nasza oferta, to: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, europeistyka, filologia angielska, finanse i rachunkowość, kosmetologia, pedagogika, pielęgniarstwo, praca socjalna, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie, a także budownictwo, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, informatyka, gospodarka przestrzenna.

Prowadzimy także dwuletnie uzupełniające studia magisterskie z zarządzania i pedagogiki stacjonarne (bezpłatne) i niestacjonarne.

Wybierając naszą uczelnię młodzież ma możliwość studiowania na najwyższym poziomie. Program nauczania kładzie nacisk na łączenie wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami.

W PWSTE w Jarosławiu funkcjonują dynamicznie działające organizacje studenckie oraz koła naukowe.

 

Atuty studiów w PWSTE w Jarosławiu:

Bogata infrastruktura sportowa – nowoczesny i najbardziej malowniczy Kampus na Podkarpaciu, czyli:

– dwa akademiki
– hala sportowa
– siłownia
– sala fitness
– korty tenisowe
– boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki
– studio ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych
– multimedialna biblioteka, która w ostatnim czasie uruchomiła usługę webową. umożliwia dostęp do zasobów elektronicznych uczelni o dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.
Zamieszczane na platformie e-biblioteki materiały takie, jak: książki, czasopisma, nagrania wykładów, a także archiwalia związane z naszym regionem dostępne są on-line.

Posiadamy usługę e-programy, która pozwala studentom na zdalne korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania inżynierskiego i ekonomicznego używanego w trakcie studiów. Mogą kontynuować prace nad projektami poza godzinami zajęć, gdyż mają stały dostęp do swoich plików.

Do dyspozycji studentów są wyposażone w sprzęt najnowszej generacji sale wykładowe, pracownie komputerowe i nowoczesne laboratoria. Studenci korzystają z Laboratorium Wytrzymałości Materiałów, Fizyki Budowli, Technologii Betonu, a także Laboratorium CISCO i ECDL oraz Laboratorium Chemicznego, jak również Kosmetologii Pielęgnacyjnej oraz Wizażu i Stylizacji.

Zagraniczne praktyki studenckie w Grecji, a także kursy i certyfikaty językowe z grupy TELC czy LCCI oraz certyfikaty informatyczne: ECDL, CISCO.

Oferujemy szeroki pakiet stypendiów, będących zarówno formą pomocy socjalnej dla studentów w trudnej sytuacji materialnej, jak również wyróżnieniem za wyniki w nauce. Formy wsparcia, na które mogą liczyć nasi studenci, to: stypendium socjalne oraz stypendium Rektora dla najlepszych studentów, jak również stypendium specjalne dla niepełnosprawnych i jednorazowa zapomoga.

Do Jarosławia przyjeżdżają wykładowcy o najwyższych kwalifikacjach, reprezentujący AGH w Krakowie, Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytet Rzeszowski, dzięki czemu nasi studenci uzyskują profesjonalną wiedzę i najlepsze umiejętności.

Prowadzimy Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Słowianie” oraz Chór Akademicki „Appassionato”, a także Młodzieżowy Uniwersytet Biznesu i Uniwersytet Dziecięcy.

Współpracujemy z wieloma uczelniami zagranicznymi, ponadto nauka w PWSTE daje możliwość realizacji części studiów w dowolnym kraju europejskim w ramach stypendium z Programu Erasmus+.

Do dyspozycji młodzieży jest także Akademickie Biuro Karier, Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Kultury Akademickiej oraz uczelniane radio i Centrum Dialogu Między Religiami i Narodami.

 

Dodatkowo w trakcie studiów można zrobić kursy:

pilota wycieczek
kierownika wycieczek szkolnych
przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku
instruktażowy dla kierowników wypoczynku

 

DOŁĄCZ DO NAS – DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH!

Zostań studentem Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu!

Punkt Rekrutacyjny znajduje się w Bibliotece PWSTE w Jarosławiu przy ul. Czarnieckiego 16.
Czynny w godzinach: 8:00-18:00
Informacje szczegółowe o rekrutacji:
tel.: 16 624 40 64 (w godzinach: 8:00-18:00)
tel. kom.: 602 192 863 (w godzinach: 8:00-22:00)
e-mail: [email protected]