Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Studia na KUL – atrakcyjna oferta nie tylko dla mieszkańców Polski

Studia na KUL – atrakcyjna oferta nie tylko dla mieszkańców Polski

W sobotę 16 kwietnia w Winnicy odbyły się Dni Otwarte Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II.

Spotkanie organizowano w sali dla czytelników w głównym gmachu Obwodowej Biblioteki im. Timiriaziewa. Maturzyści mogli zapoznać się z ofertą znanej polskiej uczelni i podyskutować z przedstawicielami KULu.

Przedstawiciele uniwersytetu zaprezentowali ofertę dydaktyczną, przedstawili drogi rozwoju i kariery zawodowej po studiach na KUL absolwentów placówki oraz zapoznali słuchaczy z możliwością uczestnictwa w programach wymiany międzynarodowej ERASMUS.

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II są wykładane zarówno nauki ścisłe jak i humanistyczne. KUL dba też o wysoki poziom dialogu pomiędzy nauką a wiarą chrześcijańską poszerzając w ten sposób perspektywy badawcze.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II z każdym rokiem zwiększa swoją ofertę naukowo-dydaktyczną, więc na KUL można znaleźć popularne dla ukraińskich kandydatów kierunki – filologię, turystykę, informatykę, ekonomię oraz bezpieczeństwo narodowe.

Absolwenci KUL po ukończeniu studiów otrzymają dyplomy, uznawane nie tylko w Polsce, ale także w innych państwach Unii Europejskiej. KUL oferuje także możliwość udzielania zniżki dla studentów z Ukrainy, dlatego studia w Polsce mogą być atrakcyjną ofertą dla ukraińskiej młodzieży.

Ze szczegółami nauczania w KUL można zapoznać się na stronie internetowej uczelni, lub bezpośrednio kontaktując się drogą mailową z pracownikami Biura Rekrutacyjnego:

Tel.  +48 81 445 41 37 lub +48 81 445 42 16
e-mail: [email protected]

Prezentacja KULu w Winnicy została przygotowana przy współpracy z Winnickim Kulturalno-Oświatowym oraz Żytomierskim Obwodowym Związkami Polaków.

Ania Szłapak, 22.04.16 r.