Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Studentka Natalia Tarasiuk z Winnicy startuje w konkursie na najlepszego studenta z zagranicy w Polsce

Studentka Natalia Tarasiuk z Winnicy startuje w konkursie na najlepszego studenta z zagranicy w Polsce

Trzeci rok z rzędu polska fundacja „Perspektywy” organizuje konkurs „INTERSTUDENT”, w ramach którego drogą głosowania internetowego wybierany jest najlepszy student cudzoziemiec, studiujący w Polsce.

W tegorocznej edycji konkursu udział zgłosiło ponad 100 zagranicznych studentów z 39 uczelni. Wśród pretendentów nie zabrakło uczestników z Ukrainy, Gruzji a nawet Kazachstanu. Jury wybrało ze wszystkich zgłoszeń 20 najbardziej zasługujących uwagi pod względem wyników nauczania, zaangażowania w pracę wolontariacką oraz aktywność społeczną.

Wśród pretendentów jest także Podolanka Natalia Tarasiuk z Winnicy – absolwentka gimnazjum fizyko-matematycznego Nr 17, która studiuje na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Stanem na ranek 17 lutego Natalia posiadała 28 tys. głosów, przegrywając wyłącznie ze Szwedem arabskiego pochodzenia Omarem Al-Obaidi, który wyprzedzał ją o kilka tysięcy głosów.

Wesprzeć Podolankę można klikając na „plusie” na jej zdjęciu na stronie http://studyinpoland.pl (dolny rząd). Podsumowanie głosowania zostanie opublikowane 27 lutego. Trzymamy kciuki za rodaczkę!

Słowo Polskie, 17.02.17 r.