Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Straż pożarna na Rówieńszczyźnie kontynuuje współpracę z polskimi partnerami

Straż pożarna na Rówieńszczyźnie kontynuuje współpracę z polskimi partnerami

Pięć zjednoczonych hromad z obwodu Rówieńskiego otrzyma odzież ochronną i sprzęt od swoich polskich kolegów w ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z województwa zachodniopomorskiego.

Projekt pt. „Poprawa systemu ochrony ludności w zjednoczonych hromadach Ukrainy” jest objęty wsparciem programu rozwojowego U-LEAD.

Efekty jego realizacji zostały omówione podczas spotkania uczestników projektu z przedstawicielami władz regionalnych.

„Ten projekt jest realizowany w regionie od dwóch lat. Ukraińscy ratownicy zostali przeszkoleni w Polsce. Zjednoczone hromady otrzymały wsparcie ze strony polskich kolegów na remont obiektów przeciwpożarowych” – powiedział zastępca szefa Obwodowej Administracji Państwowej w Równem Igor Tymoszenko.
W spotkaniu wziął udział dyrektor Centrum Rozwoju Samorządu Lokalnego w Obwodzie Rówieńskim Rusłan Sywyj, Szef OSP województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie koordynator inicjatywy „Polepszenie systemu ochrony ludności w zjednoczonych hromadach Ukrainy” Marek Kowalski, szef Głównej Dyrekcji SES Ukrainy w regionie rówieńskim Serhij Kruk, a także przedstawiciele zjednoczonych hromad.

Po spotkaniu polscy koledzy przekazali certyfikaty na odzież ochronną i specjalistyczne wyposażenie. Takie zestawy otrzymały Szpaniwska, Nemowycka, Milyatyńska, Prywolneńska oraz Smyzka zjednoczone hromady.

Pierwszy sekretarz Ambasady RP na Ukrainie Arkadiusz Kutek, który też uczestniczył w spotkaniu zaznaczył, że współpraca ukraińskich i polskich strażaków w dziedzinie ochrony ludności to kolejny krok do umocnienia i konsolidacji przyjaznych stosunków między oboma krajami.

Sergij Porowczuk, zdjęcia: Równieńska OAP, 16 października 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code