Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Straty gospodarki, spowodowane rosyjską blokadą produkcji ROSHEN, wyniosą 1 mlrd hrywien

Straty gospodarki, spowodowane rosyjską blokadą produkcji ROSHEN, wyniosą 1 mlrd hrywien

Zdjęcie pobrano z http://vesti70.ruUkraińska gospodarka do końca 2013 roku może zaznać strat w blisko 1 mlrd hrywien przez zakaz eksportu produkcji ROSHEN do Rosji.

Przypomnimy, że 29 lipca Rosja wprowadziła zakaz importu produkcji ukraińskiej korporacji ROSHEN w związku z jakoby jej niezgodnością z wymogami jakości. Ukraińska korporacja odrzuca te oskarżenia.

Dyrektor z rozwoju «Roshena» Eugeniusz Wowczanowski zaznacza:

– Istotnie, ponosimy straty, lecz mówimy nie o stratach fabryki Roshen  lecz o stratach państwa Ukrainy, które do końca roku mogą przekroczyć 1 mld hrywien.

W przeciągu ostatnich lat ROSHEN inwestowała w ukraińską branżę cukierniczą blisko 1 mlrd USD, a w modernizację sprzętu – 200 mln euro. Za 2012 rok wyprodukowała blisko 293 tys. ton słodyczy, z których 120 tysięcy ton importowano do Rosji. W roku 2013 zapowiadał się dalszy wzrost produkcji.

Przedstawiciele Roshena zawiadomili, że oni mają nadzieję na poprawę stosunków handlowych z Rosją, jednak już dziś ukraiński producent cukierków szuka nowych rynków zbytu dla swojej produkcji.

Ania Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code