Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Stosunki między Polską a Ukrainą pogorszyli się – polski politolog

Stosunki między Polską a Ukrainą pogorszyli się – polski politolog

Zdjęcie pobrano z http://epochtimes.com.ua/Polski politolog w dziedzinie bezpieczeństwa i międzynarodowych stosunków Przemysław Żurawski powiedział w eterze „Polskiego radia”, że stosunki między Ukrainą a Polską pogorszyły się.

Żurawski twierdzi, że Warszawa zaniechała stosunki z Kijowem. Po 2008 roku, kiedy w Polsce zmienił się rząd, zmienili się także i priorytety. Władze Polski postanowiły zrobić stawkę na ocieplenie stosunków z Moskwą, właśnie dla tego podczas „gazowej wojny”, Ukraina nie otrzymała poparcia ze strony Polski. Ze słów Przemysława Żurawskiego, inna niewykorzystana szansa – to wspólne przeprowadzenie EURO-2012.

Na pytanie o podpisaniu układu o członkostwie Ukrainy w UE, polski ekspert odpowiedział że sprawa Julii Tymoszenko stała się powodem dla „strategicznej pauzy” w stosunkach z UE.

Ambasador Unii Europejskiej w Ukrainie, Jan Tombiński 21 listopada zaproponował wprowadzić na Ukrainie mechanizm politycznej odpowiedzialności wysoko postawionych osób za przyjęte przez nich decyzje.

Ania Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code