Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Sto lat niech żyje nam!

Sto lat niech żyje nam!

20 maja jubileusz 40-lecia w gronie parafian świętował ks. Waldemar Pawelec SAC, proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu.

Przywitać jubilata, wspólnie pomodlić się i złożyć mu najserdeczniejsze życzenia przyszło dużo ludzi. Po Mszy świętej, grupa teatralna, która działa przy Parafii przygotowała humorystyczną wystawę. Powiedziano dużo dobrych i ciepłych słów, złożono podziękowania za wieloletnią i bardzo owocną pracę na rzecz krzewienia Wiary i wsparcia duchowego dla mieszkańców Dowbysza.

Serdecznie witamy księdza z jubileuszem! Niech praca, poświęcona Bogu i ludziom, przynosi zadowolenie, radość i satysfakcję. W każdym dniu spotykają się tylko dobre i miłe ludzie, a zdrowie w każdym dniu będzie mocniejsze! Niech

Pan Bóg pomaga, błogosławi i chroni! Sto lat niech żyje nam!

Walentyna Jusupowa, zdjęcia: Anna Kotwicka, 26.05.16 r.

Ks. Waldemar Pawelec SAC od 2003 r. na stałe pracuję w Ukrainie, a od 2010 r. pełni funkcję proboszcza parafii i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu.

W czasie Rewolucji Godności właśnie ks. Waldemar przywiózł do Kijowa na Majdan figurę Matki Bożej.

Dzięki staraniom proboszcza kościół w Dowbyszu stał się sercem całego miasteczka. Przy parafii działa szkoła tańca, drużyna skautów, prowadzone są zajęcia muzyczne, chóry, klub sportowy, istnieje sekcja j. angielskiego i j. polskiego,

siłownia, grupa teatralna. Wszystko dla rozwoju dzieci i młodzieży.