Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Stany Zjednoczone przekazały ukraińskiemu wojsku 2000 kamizelek kuloodpornych

Stany Zjednoczone przekazały ukraińskiemu wojsku 2000 kamizelek kuloodpornych

Źródło - unian.ua

Na początku lipca do Ukrainy w ramach pomocy militarnej rządu USA ukraińskim Siłom Zbrojnym dostarczono kamizelki  kuloodporne „Interceptor”.

Specjaliści Ministerstwa Obrony Narodowej sprawdzili kamizelki na odporność. Z łatwością wytrzymały one serię strzałów z karabinów AKM (kaliber 7,62 mm) oraz pistoleta Makarowa (kaliber 9 mm).

Ukraińskie przedsiębiorstwa, produkujące środki ochrony dla żołnierzy, walczących podczas ATO na wschodzie Ukrainy, nie potrafią poradzić sobie z zamówieniem państwowym w tej ilości, która jest potrzebna. Dlatego ukraiński resort obrony zwrócił się do innych państw-sojuszników z prośbą o nadaniu pomocy militarnej. Część z nich otwarcie wspiera Ukrainę i krytykuje dywersyjne działania rosyjskich służb GRU, organizujących prowokacje, mające na celu dyskredytacje ukraińskich wojsk w oczach światowej wspólnoty i mieszkańców Donbasu.

14 lipca w pobliżu rosyjskiej granicy na wysokości 6200 metrów był zestrzelony ukraiński samolot An-26 z winnicką załogą na burcie. Specjaliści twierdzą, że trafiła w niego rosyjska rakieta wystrzelona przez system S400 ze strony rosyjskiej granicy.

15 lipca nad ranem przygraniczna miejscowość Snieżnoje została ostrzelana przez nierozpoznany samolot. Wskutek ostrzału zginęło 11 osób, ponad 20 zostało poważnie rannych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code