Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „Srebrne Głosy” po raz pierwszy w Kielcach

„Srebrne Głosy” po raz pierwszy w Kielcach

Zgodnie z podpisaną w czerwcu br. Umową o współpracy pomiędzy Winnickim Kulturalno-Oświatowym Związkiem Polaków a Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, zespół wokalny „Srebrne głosy” w dniach 13-15 listopada po raz pierwszy na zaproszenie polskich partnerów odwiedził zaprzyjaźnione od lat z Winnicą piękne miasto Kielce, biorąc udział jako goście honorowi w koncercie finałowym V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

13 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach po występach osiemnastu finalistów Konkursu winniczanki zaprezentowali swój dorobek artystyczny przed kielecką publicznością. I jak zawsze – gorące oklaski z zaproszeniem śpiewania na bis. Zespół z Podola swoim występem wzbudził dużo pozytywnych emocji i wdzięczności wśród wdzięcznych widzów. Po koncercie sporo kielczan prosili o wspólne zdjęcia z uczestniczkami, dziękując za wspaniałe wykonanie jak polskich tak i ukraińskich piosenek.

Nie mniej gorącym było przyjęcie Zespołu przez kuracjuszy Sanatorium Uzdrowiskowe „Marconi” w m. Busko- Zdrój, gdzie następnego dnia odbył się kolejny koncert winniczanek.

Ale nie tylko występami i oklaskami zapamiętają te parę dni dziewczyny z Winnicy. Strona zapraszająca zorganizowała dla gości z Winnicy wycieczkę po Kielcach i wyjazd do Jaskini Raj.

W drodze powrotnej dzięki wcześniejszemu ustaleniu programu przez prezes WKOZP Alicji Ratyńskiej i umówieniu się z dyrektorem muzeum „Zamek w Łańcucie” o spotkaniu, dziewczyny miały możliwość zwiedzić także przepiękny pałac Potockich. Pani Barbara – pracowniczka muzeum na polecenie dyrektora oprowadziła wycieczkę po salach pałacu, pokazując grupie z Winnicy nawet te pokoje, do których za zwyczaj nie wchodzi przeciętny turysta. Na zakończenie zwiedzania podolska grupa zostawiła dla archiwum muzeum gazetę „Słowo Polskie” z artykułem o odsłonięciu pamiętnika Janowi Potockiemu w Pikowie oraz materiały Międzynarodowej Konferencji, która odbyła się w Winnicy 16 października 2015 z okazji 200. rocznicy śmierci Jana Potockiego. Pracownicy muzeum z kolei przekazali świeżo wydane katalogi z wystawy, którą zaprezentowano w czerwcu br. z tej samej okazji w Łańcucie.

Cała podróż była pięknym połączeniem zadowolenia od pracy, uznania, wypoczynku i zwiedzenia ciekawych miejsc w Polsce. Zespół „Srebrne Głosy” wyraża wdzięczność organizatorom wyjazdu – pracownikom Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach na czele z Panem Dyrektorem Jerzym Wątrobą za zaproszenie, z nadzieją, że w przyszłości ta współpraca będzie rozwijać się dalej i na zespół będą czekały kolejne niezapomniane wizyty na ziemię świętokrzyską.

Alicja Ratyńska, 17.11.15 r.

 


{morfeo 1043}

{youtube}{/youtube}