Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Sprzątanie Cmentarza Polskiego w Żytomierzu

Sprzątanie Cmentarza Polskiego w Żytomierzu

25 kwietnia 2015 roku wolontariusze z Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie przy wsparciu Rady Miasta po raz kolejny porządkowali groby Cmentarza Polskiego w Żytomierzu.

Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej ŻOZPU, członkowie polskich zespołów artystycznych, młodzież ze szkół nr 17, 27, 36, oraz główni organizatorzy – członkowie Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, Asocjacji Polskiej Młodzieży na Żytomierszczyźnie i nauczyciele – poloniści pracowali razem, z myślą o tych, którzy odeszli do Domu Ojca, o ich wieczne miejsce spoczynku, a najważniejsze – o zachowanie pamięci o swoich przodkach.
Służby komunalne pomogły z transportem do zbierania śmieci. Chore drzewa i krzewy w trakcie robót były skutecznie usuwane.

Wielkie podziękowania należą się Marii Piwowarskiej, Irenie Świtelskiej, Aleksandrowi Piwowarskiemu, Wiktorii Zubariewej, Marii Serwanczuk oraz p. o. prezydenta miasta Żytomierz Pani Lubow Cymbaluk za ofiarną pomoc i serce włożone we wspólne dzieło.

Po sprzątaniu na polskich grobach zapalono znicze.

Na podstawie informacji Żytomierskiego ŻOZPU, 27.04.15 r., KZ

{morfeo 825}

{youtube}{/youtube}