Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Spotkanie polskiego i ukraińskiego wicepremierów już w przyszłym tygodniu

Spotkanie polskiego i ukraińskiego wicepremierów już w przyszłym tygodniu

Na 16 lutego zaplanowane jest spotkanie wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego z wicepremierem Ukrainy Pawłem Rozenko.

„Rozmowy mogą być trudniejsze w związku z uchwaleniem nowelizacji ustawy o IPN, jednak jestem optymistą w tej kwestii” – powiedział Gliński w rozmowie z dziennikarzem PAP.

Wicepremier dodał, że jest optymistą, ponieważ oficjalne reakcje strony ukraińskiej są stonowane. „Wiemy, kto nas próbuje dzielić i komu zależy, żebyśmy nie mogli się dogadać. Niech na to nie liczy. Mamy z Ukrainą wspólne interesy i wartości, co powtarzali w grudniu nasi prezydenci Petro Poroszenko i Andrzej Duda. Popieramy europejskie aspiracje Ukrainy i wspieramy ją w konflikcie z Rosją. Wierzę, że potrafimy dla naszego wspólnego dobra przezwyciężyć problemy i budować nasze wzajemne relacje na prawdzie i wrażliwości” – podkreślił szef resortu kultury.

Podczas grudniowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Charkowie i jego rozmów z prezydentem Petrem Poroszenką ustalono, że uregulowaniem tej sytuacji zajmie się polsko-ukraińska komisja ds. historycznych. Na jej czele mają stanąć wicepremierzy Pawło Rozenko i Piotr Gliński.

Słowo Polskie, 10.02.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code