Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Spotkanie pallotyńskiej delegatury w Żytomierzu

Spotkanie pallotyńskiej delegatury w Żytomierzu

W Żytomierzu w klasztorze sióstr benedyktynek odbyło się Spotkanie pallotyńskiej delegatury księży pallotynów w Ukrainie.

Podczas zjazdu zostało ogłoszone imię nowego delegata prowincjała w Ukrainie, którym został ks. Jarosław Olszewski SAC – proboszcz Parafii Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu (rej.Malowanka).

W spotkaniu wzięli udział: ks. Artur Stępień SAC – przedstawiciel i radca Prowincjalny (Warszawa), ks. Grzegorz Młodawski SAC – Dyrektor Sekretariatu Misyjnego i radca Prowincjalny (Ząbki) i ks. Włodzimierz Osica SAC – wicedyrektor «Pomost – pomocy katolikom na Wschodzie» (Ząbki).

Pod czas spotkania księży palotynów wspominano i dziękowano ks. Stanisławowi Kantora SAC za jego służbę Delegatom w Ukrainie przez dziewięć lat, a także witano księdza Jarosława Olszewskiego SAC na nowym, ale bardzo znanym dla niego stanowisku. Także księża omawiali sytuację w parafiach i klasztorach na całej Ukrainie.

Ksiądz Jarosław Olszewski SAC pracuje w Ukrainie od 1990 roku. Zaczął pełnić posługę duszpasterską w Żytomierzu, był proboszczem w Sarnach, Delegatom Prowincjała, Rektorem Domu Księży Pallotynów we Lwowie-Briuchowiczach, a od roku 2005 jest proboszczem i budowniczym kościoła przy parafii Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia: http://sac-ua.info, 09.06.16 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code