Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Spotkanie osób uzależnionych w Latyczowie

Spotkanie osób uzależnionych w Latyczowie

Źródło: obiezyswiat.orgW dniach 3-5 marca w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej odbyło się tradycyjne już spotkanie grup AA (alkoholików anonimowych), AlAnon (wspólnota anonimowa krewnych osób cierpiących na alkoholizm lub inne zależności) oraz DDA (wspólnota anonimowa osób dorosłych wychowanych w rodzinie alkoholika lub innej rodzinie dysfunkcyjnej).

Informację na temat spotkania udzielił CREDO o. Mikołaj Bieliczew. Spotkanie zostało zainicjowane przez członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wszystkich zebranych w Sanktuarium połączyła problematyka uzależnienia od alkoholu lub innych uzależnień a także ich konsekwencje.

W spotkaniu wzięło udział ponad 50 gości z rożnych miast Ukrainy. Wśród uczestników znaleźli się także krewni osób uzależnionych od narkotyków, oraz tacy kto nie zetknął się bezpośrednio z alkoholizmem aczkolwiek jego skutki wpłynęli na ich życie. Przedstawione zostali referaty na temat identyfikacji rodzin dysfunkcyjnych oraz relacji między członkami takich rodzin. Został także poruszony temat zależności modeli zachowania wykorzystywanych najczęściej dla przetrwania w rodzinie dysfunkcyjnej jak również sposoby ich podołania.

Uczestnicy wymieniali się doświadczeniem, pokrzepiali się nawzajem oraz wyrażali nadzieję na zwalczenie uzależnień przy pomocy programu „12 Kroków”. Wyjście z zamkniętego – na pierwszy rzut oka koła – istnieje. To stała praca, odwyk, odwiedzanie grup wzajemnej pomocy, pomoc wolontariacka.

W dniu dzisiejszym program „12 Kroków” jest najbardziej znanym i skutecznym programem, skierowanym na pozbycie się nałogów od różnych form uzależnienia.

Kontakty dla osób potrzebujących pomocy można odnaleźć na stronach: www.aa.org.ua, alanon.org.ua, dda-ukraina.jimdo.com.

Lidia Kyłymczuk na podstawie informacji credo-ua.org, 12.03.17 r.