Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Spotkanie osób konsekrowanych w Latyczowie

Spotkanie osób konsekrowanych w Latyczowie

1 lutego w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej odbyło się spotkanie osób konsekrowanych. Ogłoszono imiona nowych wikariuszy biskupich w diecezji kamieniecko-podolskiej.

Podczas uroczystości z okazji święta Ofiarowania Pańskiego, kiedy Kościół dziękuje Bogu za wszystkich powołanych do życia zakonnego, o. Mykoła Beliczew MIC, odpowiedzialny za sprawy związane z osobami konsekrowanymi w kurii kamieniecko-podolskiej diecezji, zaprosił obecnych by w trakcie spotkania dzielić się radością i nadzieją i w taki sposób wspierać się nawzajem.

W Liturgii uczestniczył bp. Radosław Zmitrowicz, który na początku Mszy przywitał wszystkich obecnych i przekazał witania od biskupa ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej Leona Dubrawskiego, który wówczas odbył do Sędziszowa na pogrzeb śp. biskupa-emeryta Stanisława Padewskiego.

Adoracja Chrystusa w Eucharystii stała się okazją by przeprosić Boga za grzechy i upadki oraz podziękować Mu za dar Powołania.  – W sercu pojawia się dzisiaj wdzięczność i odczucie święta. Takie odczucie miał Symeon, trzymając Jezusa na swoich rękach, kiedy Maryja i Józef przynieśli go do świątyni. To dzieciątko symbolizuje to co jest najświętsze, co otrzymaliśmy: dar konsekracji, miejsce spotkania z Panem w sercu każdego z nas, Jezus, który mieszka w naszym sercu. Dzisiaj mamy okazję by podziękować Bogu, naśladując Symeona, który z wdzięcznością trzymał w swoich rękach Syna Bożego – mówił bp. Radosław.

Podczas spotkania osób konsekrowanych w Latyczowie, ze względu na aktualne potrzeby diecezji, ogłoszono imiona nowych wikariuszy biskupich. Biskup Leon Dubrawski wyznaczył dla pełnienia tej misji o. Konstantego Morozowa OFM Cap oraz o. Wiktora Szczawińskiego. Morozow zajmie się koordynacją dziekanów, winnickich duszpasterzy i ich współpracowników oraz będzie reprezentował biskupa na spotkaniach z władzami w Winnicy, o. Wiktor taką samą misję będzie pełnił w dawnym Płoskirowie. Biskup Radosław odczytał odpowiedni dekret a obecny na spotkaniu w Latyczowie o. Konstanty złożył wyznanie Wiary i przysięgę.

Dobry nastrój i wspaniały akompaniament zapewniła formacja muzyczna, składająca się z przedstawicieli różnych wspólnot zakonnych. Po Mszy wszyscy śpiewali kolęd a później wzięli udział w świątecznym obiedzie.

Słowo Polskie na podstawie informacji credo-ua.org, zdjęcia: Anna Kotwicka, 04.02.17 r.