Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Spotkanie dzieci ze Związku Polaków Winniczyzny ze Świętym Mikołajem

Spotkanie dzieci ze Związku Polaków Winniczyzny ze Świętym Mikołajem

Przez cały rok na spotkanie ze Świętym Mikołajem oczekują wszyscy: od maluszka do dorosłej osoby.

W roku 2020, nie zważając na pandemię, dzieci Związku Polaków Winniczyzny odwiedził (jak w lata poprzednie) Święty Mikołaj, oczywiście z prezentami.

Dla Mikołaja dzieci przygotowały wierszyki i piosenki, a Mikołaj oprócz prezentów dla nich przygotował do odgadywania zagadek. Dzieciaki zadziwiały gościa ciekawymi, nie zawsze tradycyjnymi odpowiedziami, za co dostawały od niego małe nagrody w postaci czekoladowego mikołajka.

Ważnym elementem spotkania było ogłoszenie przez Prezesa ZPW Alicję Ratyńską wyników Konkursu  Kartki Świątecznej, który odbył się pod koniec listopada br. Prace wszystkich uczestników warte pochwały, jednak Jury wyznaczyło 9 najlepszych kartek.

Zwycięzcy otrzymali od organizatorów nagrody za udział w Konkursie, a dzieci najmłodsze, które nie brały udziału w Konkursie  dostały od Mikołaja paczki ze słodyczami.

Na zakończenie spotkania Święty Mikołaj z radością pozował na wspólnych zdjęciach z dziećmi, rodzicami i dziadkami, obiecując odwiedzić ich w następnym roku!

Konkurs Kartki Świątecznej odbył się w ramach realizacji projektu „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Paczki ze słodyczami dzieci organizacji dostały od Konsulatu Generalnego w Winnicy.

Związek Polaków Winniczyzny, 13 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code