Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Spotkanie bożonarodzeniowe w Ambasadzie RP

Spotkanie bożonarodzeniowe w Ambasadzie RP

Od lewej - Emilia Jasiuk, Lilia Hryniewicz, Rafał Wolski5 grudnia w Ambasadzie RP w Kijowie odbyło się spotkanie polskiej dyplomacji na czele z radcą-ministrem Rafałem Wolskim oraz kierownikiem Referatu ds współpracy naukowej Emilią Jasiuk z przedstawicielami środowiska oświaty Ukrainy, polskich organizacji Kijowa, naukowcy ze Lwowa, Czerkas, Czerniowiec oraz duchowieństwo.

Żeby przywitać Polaków z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia do placówki przybyli minister edukacji Ukrainy Lilia Hryniewicz wraz z zastępcą Wołodymyrem Kowtuncem. Rafał Wolski serdecznie przywitał przybyłych i podsumował współpracę polsko- ukraińską w roku 2016 oraz zdradził najważniejsze plany na następny rok. Znaczna część wystąpienia radcy-ministra poświęcono obchodom w 2017 roku 100. rocznicy Ukraińskiej Rewolucji oraz wizycie ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki do Polski w 25. rocznicę uznania przez ten kraj niepodległości Ukrainy.

Impreza w Ambasadzie RP trwała do późnego wieczora, przedstawiciele ukraińskich instytucji oświatowych i naukowych omówili przebieg realizacji wspólnych bieżących inicjatyw i plany na przyszłość.

Sergij Porowczuk, 10.12.16 r.