Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Spływ kajakowy po Teterewie

Spływ kajakowy po Teterewie

W dniach 24-26 sierpnia Studencki Klub Polski w Żytomierzu oraz Klub „Turystyka sportowa” zorganizowały spływ kajakowy po rzece Teterew w obwodzie żytomierskim. Łączna długość trasy, pokonanej w trzy dni, wyniosła 37 km.

Udział w spływie wzięło 9 osób na czele z instruktorem, członkiem Studenckiego Klubu Polskiego Antonem Nikolajewym.

Ruch „Turystyka sportowa” działa przy Studenckim Klubie Polskim od trzech lat.  Dzieci i młodzież biorą udział w wędrówkach o różnej kategorii trudności, sportowych zabawach, spływach i innych aktywnych zajęciach. W tym roku trasa spławu po rzece Teterew przechodziła przez: Stawki — Radomyśl — Czudyn — Krymok — Wyszewyczy.

W ciągu trzech dni spływu, uczestnicy uczyli się podstawom bezpieczeństwa i zachowania na wodzie; prawidłowego wiosłowania i prowadzenia kajaków; zbierania/rozbierania kajaków typu „Neris”, prawidłowego ich przechowywania. Przy pomocy instruktora, wzmacniali i rozwijali swoją psychologiczną równowagę i samodyscyplinę.

Młodzi sportowcy spali na świeżym powietrze w namiotach, w zaciszu wołyńskiej przyrody. Wieczorami przy ognisku, dla młodzieży organizowano zajęcia z języka i kultury polskiej. Pod gitarę wszyscy razem śpiewali polskie piosenki. Uczestnicy spławu dowiadywali się o wybitnych Polakach Żytomierza.

Głównym celem działalności ruchu młodzieżowego „Turystyka sportowa”, działającym przy Klubie Polskim, było przede wszystkim zaszczepienie podstaw poprawnego wychowania, podwyższenie poziomu patriotyzmu u młodzieży; kształtowanie osobowości człowieka przy uszanowaniu jego prawa do wolności i godności, umiejętność uwolnienia się od nałogów, kształtowanie potrzeby kontaktu z przyrodą, integracja polskiego środowiska młodzieżowego na Żytomierszczyznie i in.

Bardzo dziękujemy za organizację i wsparcie w realizacji projektu Studenckiemu Klubu Polskiemu oraz Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Anton Nikołajew, kierownik grupy „Turystyka sportowa”, członek „Studenckiego Klubu Polskiego”, 07.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code