Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Spektakl dla najmłodszych i nie tylko!

Spektakl dla najmłodszych i nie tylko!

Konsulat Generalny RP w Winnicy serdecznie zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych na przedstawienie „FINTIKLUSZKI – folkowe okruszki”, prezentowane przez teatr „Małe Mi” z Jeleniej Góry.

„Małe Mi” to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy autorski teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki.

Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy.

W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię.

Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo.

FINTIKLUSZKI powstało na podstawie ludowych opowieści z Puszczy Knyszyńskiej, pieśni – zebranych przez Marcina Lićwinko a zaaranżowanych przez Karolinę Cichą oraz w ramach projektów realizowanych przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku : „Wędrowny Kram Podlaskich Opowieści” oraz ” Zabawki Podlaskie – Rekonstrukcja”.

Spektakl prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci we Wrocławiu, Festiwalu Muzyki Tradycyjnej „Na Rozstajnych Drogach”, w projekcie „Wędrujące Opowieści”, na NieKongresie Animatorów Kultury jako gość w panelu Tradycja a Trendy, Międzynarodowym Festiwalu Wigraszek, Międzynarodowych Festiwalach WERTEP.

Serdecznie zapraszamy w środę, 28.10.2015 r. o godz. 18.00 do galerii InterSzyk, przy ul. Architekta Artynowa 12a, I piętro, wstęp wolny.

Słowo Polskie, na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 26.10.15 r.