Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Słodycze dla młodzieży uczącej się polskiego przy Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów od Winnicy

Słodycze dla młodzieży uczącej się polskiego przy Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów od Winnicy

Winnickie Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” przy współpracy z Fundacją „Braterstwo” (Krynica-Zdrój) w drugiej połowie stycznia zorganizowali akcję przekazania słodyczy, ufundowanej przez polskich dobroczyńców, młodzieży polskiego pochodzenia w Winnicy.

Od kilku lat przy Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów w Winnicy funkcjonuje punkt nauczania języka polskiego, rolę polonistki w którym pełni s. Teresa Jakubowska. Spotkanie, uwieńczone przekazaniem słodkich prezentów, zaowocowało dużą porcją radości, miłą atmosferą oraz wspólnym kolędowaniem.

Siostra Teresa pokazała historyczne zdjęcia sprzed kilkunastu lat poświęcone odrodzeniu Kościoła katolickiego na Podolu. Dzieci i młodzież chętnie dzieliła się wrażeniami z nauki polskiego oraz prezentowała pierwsze wyniki tej nauki.

CRiP „Polonia” serdecznie dziękuje Iwonie Romaniak, Władysławowi Krejczi oraz Henrykowi Czarnemu z Krynicy-Zdroju za otwarte na rodaków na Kresach serce.

Słowo Polskie na podstawie informacji Marii Kozyrskiej, 21.01.17 r.