Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Sobotnie wstrząsy w Rumunii odczuli także mieszkańcy Ukrainy

Sobotnie wstrząsy w Rumunii odczuli także mieszkańcy Ukrainy

Źródło - unian.uaWstrząsy siłą od 4 do 4,5 stopni w skali Richtera odczuli wieczorem 22 listopada mieszkańcy ukraińskiej Odessy oraz innych miejscowości w południowo-zachodniej części kraju.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się na Bałkanach,  w rumuńskim Vrancea, gdzie ludzie nawet musieli uciekać z domów na ulicę w obawie o swoje życie.

Wstrząsy w Odessie odnotowały przeważnie mieszkańcy górnych pięter w blokach mieszkalnych. Jak wspominali „w ich mieszkaniach samowolnie przemieszczały się ciężkie meble oraz wypadały książki z regałów”.

Ruch ziemi Ukraińcy odczuli w tym samym czasie, co i mieszkańcy Rumunii – o 21.15 czasu kijowskiego. Żadnych poważnych zniszczeń ani ofiar śmiertelnych nie odnotowano.

Rejon Vrancea jest obszarem o najwyższym ryzyku sejsmicznym, 37 lat temu wstrząs o sile 7,5 stopni Richtera zabrał życie prawie 2000 miejscowych mieszkańców.

Słowo Polskie, 23.11.14 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code