Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Ślubowanie klas pierwszych w Ogólnokształcącej Szkole nr 6 w Żytomierzu

Ślubowanie klas pierwszych w Ogólnokształcącej Szkole nr 6 w Żytomierzu

W dniach 5-6 października 2021 roku w Ogólnokształcącej Szkole nr 6 im W.G. Korolenki w Żytomierzu odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W szkole, w pięciu pierwszych klasach uczy się języka polskiego 131 pierwszaków. Uczniowie dopiero zaczynają uczyć się języka polskiego, ale już umieją recytować wiersze, robić rozgrzewki, tańczyć.

Po złożeniu ślubowania, Pani Wice Dyrektor Julia Nazarewycz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ogromnym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką – ramion swoich podopiecznych. W ten sposób uczniowie klasy pierwszej dołączyli się do grona społeczności szkolnej Szkoły nr 6, na potwierdzenie czego każdy otrzymał swoją pierwszą legitymację szkolną. Nauczycielką języka polskiego klas pierwszych jest pani Julia Kosowa.

Warto powiedzieć, że w tym roku z okazji rozpoczęcia roku szkolnego pierwszoklasiści naszej szkoły, którzy rozpoczynają naukę języka polskiego od klasy pierwszej, otrzymali plecak z wyposażeniem w ramach Bonu Pierwszaka. Projekt „Bon Pierwszaka” realizowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”, finansowany ze środków Kancelarii Premiera w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Julia Kosowa, mw, 24 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code