Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » “Słowo Polskie” w radiu oraz wersji papierowej

“Słowo Polskie” w radiu oraz wersji papierowej

28 września, w ostatni piątek września na falach winnickiego Radia “Takt” (103,7 FM) został wyemitowany wrześniowy program radiowy „Słowo Polskie Wnet”, ukazujący się dzięki wsparciu Senatu RP, Fundacji „Wolność i Demokracja” oraz Winnickiej Państwowej Administracji Obwodowej.

W 23-minutowej audycji, dostępnej także w formie pliku MP3 na portalu www.SlowoPolskie.org można posłuchać o przebiegu Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego na Podolu, owocnej współpracy polskich i ukraińskich gmin w dziedzinie gaszenia pożarów, o XVIII Rajdzie Katyńskim i innych aktualnych wydarzeniach.
„Słowo Polskie Wnet” – to także możliwość  dowiedzenia się czegoś o znanych poetach – Polakach, którzy urodzili się na terenach obecnej Ukrainy. We wrześniowej audycji polonistka Lidia Paulukiewicz opowiada o Stachu z Zamiechowa, wiersz którego pt. „Dumka Podolska” zabrzmi w drugiej części programu.

Dla młodzieży szkolnej może okazać się ciekawą rubryka „Podróże”, które prowadzi ich rówieśniczka Zosia. O XIX- wiecznych podolskich wioskach i miasteczkach, opisanych przez Edwarda Chłopickiego opowie Walery Franczuk.

Powtórki programu radiowego „Słowo Polskie Wnet” można posłuchać w winnickim Radiu „Takt”  o północy 12 września.

Pod koniec września do czytelników trafił także świeży numer gazety „Słowo Polskie”. Ciekawostki historyczne, reportaże z imprez polonijnych, realizacja projektów krajoznawczych i edukacyjnych, wiadomości z życia Kościoła katolickiego, podróże po Ukrainie z Dmytrem Antoniukiem – na 12 stronach w języku polskim można przeczytać także w wersji PDF na stronie www.SlowoPolskie.org.

Redakcja, 02.10.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code