Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Sławuta nawiązuje współpracę z polskimi miastami w dziedzinie edukacji

Sławuta nawiązuje współpracę z polskimi miastami w dziedzinie edukacji

Miasto Sławuta nad Horynią ma bogatą historię związaną z Polakami. Ale oprócz historii dzisiaj także pielęgnujemy polskość i patrzymy z nadzieją w przyszłość. Władze samorządowe Sławuty podpisały umowę o współpracy z polskimi miastami Lubartów, Sulejów, Kraśnik, Goleniów. A w obecnej chwili rozszerzamy współpracę w dziedzinie szkolnictwa.

Niedawno Sławutę odwiedziła Dyrektor Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Alina Gomółka wraz z małżonkiem. Szefowa nałęczowskiej placówki przyjechała żeby odwiedzić wołyńskie szkoły, spotkać się z nauczycielami, dziećmi i ich rodzicami. Również odbyło się spotkanie z kierownikiem sławuckiego Wydziału Edukacji oraz burmistrzem miasta.

W ramach spotkania obydwie strony dogadali się o skierowaniu do Nałęczowa grupy sławuckich dzieci. Polska strona przygotowuje projekt edukacyjny „Poznaj Polskę – język, kraj i ludzi”. Oprócz atrakcji turystycznych w trakcie realizacji projektu przewidziana jest nauka języka polskiego, udział w lekcjach z wybranych przedmiotów: język angielski, geografia, matematyka, fizyka, biologia, informatyka w języku polskim.

Dużo mieszkańców Sławuty interesuje się językiem polskim i kulturą kraju nad Wisłą. Mamy nadzieję że wszystko, co zaplanowaliśmy się uda. Nasze dzieci będą miały możliwość nie tylko rozszerzyć wiedzę języka polskiego ale jednocześnie poznawać Polskę, ludzi tam mieszkających i kulturę tego kraju.

Łarysa Cybula, 12.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code