Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Siedem zmian w przepisach od ukraińskiej drogówki

Siedem zmian w przepisach od ukraińskiej drogówki

Zdjęcie pobrano z hmelnyckiy.comW przypadku przyjęcia zmian do ustawy o ruchu samochodowym, kierowcy będą musieli uzupełnić swoją garderobę i przepłacić za benzynę. Powodów dla wypisania mandatów na Ukrainie stanie się więcej.
Pomarańczowe kamizelki
Ukraińska drogówka proponuje zabronić eksploatację środków transportu w razie nieobecności w samochodzie specjalnej pomarańczowej kamizelki, odbijającej światło.
Piesi z odbłyskowymi znaczkami
Obowiązek świecenia się w ciemności może dotknąć nie tylko kierowców ale też i pieszych.
Ze światłami przez całą dobę
Zgodnie z inicjatywą ustawodawców, od 1 października po 1 maja na wszystkich mechanicznych środkach transportu powinne być włączone światła dzienne, a w razie ich nieobecności w konstrukcji środka transportu — światło mijania.
Zbędne światło
Niektórzy kierowcy włączają tylne przeciwmgielne światła bez powodu. Po wprowadzeniu zmian takie światło można będzie wykorzystywać wyjątkowo w warunkach niewystarczającej widoczności.
Parkowanie na trawnikach
Jeszcze jedną nowością w ustawie może być wprowadzenie mandatów za postoje na trawnikach.
Obowiązek zmiany opon
Wydział kontroli ruchu drogowego chce zabronić wykorzystanie środków transportu z oponami, nie odpowiednimi do sezonu eksploatacji.
Reklama na samochodzie
Warto wspomnieć i o punkcie o uzgodnieniu z wydziałem kontroli ruchu drogowego rozmieszczenie reklamy na środkach komunikacji.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code