Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Show «Chopin. Melodia życia malowana piaskiem” w Żytomierzu

Show «Chopin. Melodia życia malowana piaskiem” w Żytomierzu

W Żytomierzu odbyła się premiera ciekawego muzyczno-wizualnego show z udziałem Tatiany Galitsynej, które nawiązuje do życia i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty.

Trasa artystki celowo rozpoczęła się od Żytomierza, bowiem tutaj został pochowany inny wybitny polski kompozytor i pianista Juliusz Zarembski, uważany za jednego z najlepszych wykonawców dzieł Chopina. W Żytomierzu Tatiana Galitsyna przedstawiła pierwszy pokaz programy „Chopin. Melodia życia malowana piaskiem” pod akompaniament fortepian. Żytomierska publiczność była zaczarowana obrazami z piasku, które wychodziły spod rąk artystki.

Tatiana Galitsyna jest zwyciężczynią polskiej edycji programu „Mam talent” w 2013 roku. To jeden z najlepszych światowych mistrzów sztuki Sand Art. Tatiana Galitsyna stworzyła także wiele innych Visual Art Show w technice Animation, Water Art, Star show і wielu innych technik. Galitsyna jest również założycielką międzynarodowej kampanii oświatowej „Galitsyna Art School”, gdzie wszyscy chętni będą mogli nauczyć się oryginalnym formom sztuki.

Walentyna Jusupowa, 22.10.16 r.