Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Setki mieszkańców dawnego Płoskirowa modliło się o pokój na Ukrainie

Setki mieszkańców dawnego Płoskirowa modliło się o pokój na Ukrainie

Kilka księży rzymskokatolickich oraz parafianie miejscowych kościołów dołączyło się do ekumenicznej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie, która odbyła się 5 kwietnia w centrum stolicy obwodu chmielnickiego.

We wspólnej modlitwie wzięli udział także wierni innych obrządków chrześcijańskich oraz prawosławne, greckokatolickie i protestanckie duchowieństwo, a także – przedstawiciele lokalnych władz.

Razem z osobami dorosłymi modliła się młodzież szkolna, podobne ekumeniczne modlitwy odbyły się na terenie całej Ukrainy.

Reagując na inicjatywę episkopatów wszystkich cerkwi, zbieramy się tutaj na modlitwie w intencji pokoju, rannych i wyzwolenia jeńców, za tych, kto cierpi na okupowanym terenie. Będziemy prosili Boga przed Wielkanocą, żeby on błogosławił nasz ukraiński naród – zaznaczył po wspólnej modlitwie przewodniczący Rady duchowieństwa obwodu chmielnickiego, metropolita chmielnicki i kamieniec-podolski UPC KP Antonij Machota.

Municypalny chór pod kierownictwem Igora Cmura wykonał hymn „Boże, wełykyj jedynyj”.

Franciszek Miciński, 05.04.17 r.