Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Serce do serca” w Żytomierzu

„Serce do serca” w Żytomierzu

9 marca 2017 roku w Miejskim Budynku Kultury w ramach ХІІ Ogólnoukraińskiej akcji charytatywnej odbyła się aktywna faza projektu charytatywnego „Serce do serca”. Organizatorem akcji wystąpiła Ogólnoukraińska Fundacja Charytatywna „Serce do serca” wspólnie z ośrodkiem Kultury Żytomierskiej Rady Miasta, oddziałem Obwodowego Centrum Zdrowia i Medycyny sportowej, muzycznym centrum „Amadeus” oraz organizacjami partnerskimi.

Celem tej akcji charytatywnej jest zakup medycznego wyposażenia oftalmologicznego dla Żytomierskiego Obwodowego Szpitalu Dziecięcego dla dzieci z problemami wzroku.

W ramach „Serca do serca” we wszystkich ośrodkach kultury, szkołach muzycznych Żytomierza odbyły się koncerty tematyczne; wystawy rysunków, prac twórczych pt. „Ja chce widzieć życie”, zostały również rozmieszczone skrzynki dla zbioru kosztów.

ХІІ Ogólnoukraińska akcja charytatywna będzie trwała od 9 marca do 9 kwietnia. Akcja odbywa się we wszystkich regionach Ukrainy w tym i obwodach ługańskim i donieckim. Celem organizacji XII Ogólnoukraińskiej akcji charytatywnej jest zbiór kosztów na zakup wyposażenia w celu wczesnej diagnostyki i leczenia wad wzroku po całej Ukrainie.

W ramach XI Ogólnoukraińskiej akcji charytatywnej „Serce do serca” w 2016 roku zebrano ponad 3 mln 176 tysięcy hrywien na zakup wyposażenia dla oddziału reanimacji dziecięcej. To na 1 mln więcej, niż w 2015 roku. „Zakupiono 57 perfusorów „Kompakt”, 8 monitorów, 13 aspiracji, 28 pulsoksymetry, 11 dodatków do pulsoksymetrów і 3 300 strzykawki. Na dzień dzisiejszy wyposażenie medyczne mieści się w szpitalach dziecięcych. Każdy, kto dołączył się do tej akcji, może sprawdzić samodzielnie, czy te wyposażenie jest w szpitalach” – mówił Bogdan Iszczuk, prezes zarządu Ogólnoukraińskiej Fundacji Charytatywnej „Serce do serca”, podczas spotkania w Ukraińskim Media Centrum Kryzysowym.

Fundacja „Serce do serca” zaprasza wszystkich do udziału w tej akcji.

Sponsorami akcji są m. in. polska firma „Plastics” oraz bank z polskim kapitałem „Kredobank”.

Walentyna Jusupowa, 21.03.17 r.