Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Sanitarny helikopter i 1,1 mln hrywien na jego utrzymanie otrzymała winnicka “sanawiacja”

Sanitarny helikopter i 1,1 mln hrywien na jego utrzymanie otrzymała winnicka “sanawiacja”

Zdjęcie pobrano z nua.in.uaOd lipca br roku została odrodzona Winnicka Sanitarna Awiacja, i pierwszym do jej szeregów wstąpił samolot AN-2. W ślad za samolotem służba medyczna otrzymała i helikopter MI-2, który od teraz będzie służył dla potrzeb medycyny i jest zdolny dostarczyć pacjenta z najodleglejszego zakątka regionu.
Sanitarny helikopter, na utrzymanie którego z budżetu obwodu wydzielono 1,1 mln hrywien zaopatrzono w zestaw niezbędnego medycznego sprzętu. Na jego pokładzie można rozmieścić dwóch pacjentów i trzech pracowników służby zdrowia. To pozwoli okazać pomoc w ekstremalnych sytuacjach i przeprowadzać różne manipulacje.
Prędkość eksploatacyjna helikoptera – to 210 km na godzinę. Manewrowość i specjalistyczne urządzenia nawigacyjne pozwalają transportować chorego z trudnodostępnych miejscowości. I nawet w najbardziej oddalony punkt regionu, gdzie ambulans będzie jechał około 3 godzin, helikopter doleci mniej niż za 60 minut.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code