Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Salwy śmiechu wzbudzał w Winnicy klown Rufi Rafi

Salwy śmiechu wzbudzał w Winnicy klown Rufi Rafi

3 kwietnia w winnickiej galerii „Interszyk” poważny absolwent UW i UJ, pedagog i animator kultury Rafał Biesiada zmienił się w pełnego humoru i dowcipnego klowna Rufi Rafi.

Żeby obejrzeć interaktywny teatr Jednego Klowna i wziąć udział w warsztatach z robienia zabawnych balonowych stworków i kręcenia talerzem na kijku do galerii przybyła wesoła gromada winnickich dzieciaków, często w asyście rodziców, którzy też z zaciekawieniem przyglądali się popisom i gagom artysty z Jeleniej Góry.

Do zabawy także dołączyła się grupa dzieci niepełnosprawnych z organizacji społecznej „Parostok, którzy na godzinkę zapomnieli o swoich problemach ze zdrowiem i pogrążyli się w świat pantomim, dowcipów i żonglerki.

Małych i dużych widzów przed początkiem imprezy przywitał konsul KG RP Wojciech Mrozowski. Przez następną godzinę Rufi Rafi biegał po improwizowanej scenie, nadmuchując przy pomocy specjalnej dętki balony i kreując z nich rozmaite stworki – od zwierząt zaczynając, kończąc komiczną czapką. Śmieszne sztuczki i tricki, zabawa z udziałem mam i tatusiów na tyle spodobała się widzom, że show minęło w mgnieniu oka.

Podczas mini warsztatów, które odbyły się tuż po popisach klowna Rufi Rafi każdy chętny mógł wczuć się w rolę Harry’ego Pottera. Okazało się, że kręcenie talerzem nie jest tak łatwe, jak by się wydawało, a utrzymanie YoYo na sznurku wymaga długich godzin trenowania sztuki zręcznościowej.

Na pamiątkę przyjazdu artysty z Polski każdy otrzymał balonowego pieska lub kwiatek oraz namalowany ciekawą techniką kolorowy rysunek.

Głównym organizatorem Rufi Rafi Show w Winnicy był Konsulat Generalny RP w Winnicy.

Słowo Polskie, 04.04.16 r.