Jesteś tutaj: Home » inne » Saakaszwili organizuje forum antykorupcyjne w Chmielnickim

Saakaszwili organizuje forum antykorupcyjne w Chmielnickim

Źródło: pl.com.uaNa stronie internetowej „Ruch za oczyszczenie” ogłoszono grafik przeprowadzenia forów antykorupcyjnych w różnych obwodach Ukrainy. Z niego wynika, że 2 marca lider ruchu Mychaił Saakaszwili przeprowadzi spotkanie w Chmielnickim.

Wiadomo, iż jednym z organizatorów jest przewodniczący Bałtskiej Administracji Rejonowej, a w przeszłości – aktywista społeczny z Chmielnickiego Ołeś Witriany. Wg wstępnych informacji przedsięwzięcie odbędzie się w Obwodowym Teatrze Dramatycznym imienia Staryckiego.

Aktywiści „Ruchu za oczyszczenie” ogłosili o stworzeniu online inicjatywy „Jeden z miliona”. Cel projektu – zebrać, co najmniej, milion podpisów i zmusić władzę do wykonania 5 wymogów:

1. Zdymisjonować premiera Jaceniuka i powołać nowy rząd, który będzie działał w interesach zdecydowanej większości Ukraińców, a nie oligarchów i korupcjonistów.
2. Przyznaczyć niezależnego Generalnego prokuratora, zdolnego zniszczyć skorumpowany system, a nie bronić go.
3. Uchwalić ustawy, którymi zagwarantują wolność gospodarczą i stworzą możliwości obywatelom i biznesowi pracować uczciwie i stawać się bogatszymi.
4. Zagwarantować nieodwracalność kary dla korupcjonistów.
5. Zaprowadzić nowe ustawodawstwo wyborcze, które wyrzuci oligarchów z polityki.

Sergiusz Tolstichin, 26.02.16 r.