Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Saakashwili został wydalony z Ukrainy do Polski

Saakashwili został wydalony z Ukrainy do Polski

Fot. Zik

W poniedziałek 12 lutego były prezydent Gruzji został zatrzymany w Kijowie przez ukraińską Straż Graniczną i wydalony z kraju.

Rzecznik ukraińskiej Straży Granicznej Oleh Słobodian oświadczył, że wydalenie Saakaszwilego stało się możliwe po decyzjach sądowych w sprawie jego pobytu na Ukrainie.

„Biorąc pod uwagę fakt, że Micheil Saakaszwili jest małżonkiem obywatelki państwa członkowskiego Unii Europejskiej, wniosek strony ukraińskiej został rozpatrzony pozytywnie” – poinformowała w komunikacie polska Straż Graniczna. Podstawą decyzji o przyjęciu do Polski byłego prezydenta Gruzji był wniosek o readmisję złożony przez Państwową Służbę Migracyjną Ukrainy do Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Saakaszwili zadzwonił z Warszawy do swoich zwolenników w Kijowie, którym opowiedział o szczegółach zatrzymania, twierdząc że wobec niego użyto brutalnej siły. Według informatorów stacji telewizyjnej „1+1” odesłano go do Warszawy rejsem czarterowym z jednego z kijowskich lotnisk o godzinie 15 czasu polskiego. O ekstradycję polityka ubiega się Gruzja.

Słowo Polskie, 13.02.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code