Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Ruszyła druga edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ

Ruszyła druga edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ

Kampania #KTOTYJESTEŚ prowadzona przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” skierowana jest do Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz do ich krewnych i przyjaciół w Polsce.

Ma na celu uświadomienie rodzicom dzieci żyjących poza Polską, jak ważne jest przekazywanie młodemu pokoleniu języka ich przodków oraz edukacja w języku polskim.

Wraz z grupą ekspertów promowane są zalety wzrastania w dwujęzyczności i obalane związane z tym mity oraz błędne przekonania. Uczestnicy kampanii otrzymują podpowiedzi jak wspierać dzieci dwujęzyczne, aby w przyszłości mogły w pełni wykorzystać swój potencjał intelektualny i poznawczy.

Kontynuacja kampanii z roku 2018 jest dedykowana Polakom mieszkającym na wschodzie. Organizatorom zależy, by zwrócić uwagę młodszym pokoleniom na ich korzenie. Pokazać, że język polski to nie tylko metoda komunikacji, lecz także kluczowy nośnik kultury, wartości, historii i pamięci o przodkach. Promujemy powszechne używanie języka polskiego w środowisku polskim, polskich szkołach i domach – co jest szczególnie ważne właśnie na wschodzie.

>>> Spot reklamowy kampanii #KTOTYJESTEŚ<<<

>>>Informacja prasowa<<<

 

Słowo Polskie za: PPnW, 6 października 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code