Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Rugby. Polacy. Chmielnicki

Rugby. Polacy. Chmielnicki

Źródło - ye.uaCiekawostką niedzieli 13 września stał się międzynarodowy turniej z rugby, który odbył się w dawnym Płoskirowie. W tym turnieju wzięły udział drużyny z Ukrainy, Białorusi oraz Polski.

Niestety do rozgrywek nie dołączyła drużyna z Mołdawii. Ogółem w turnieju wystartowało dziewięć drużyn, sześć z nich przyjechało z innych miast Ukrainy.

Spotkanie odbyło się na stadionie „Podilla” (Podole). Sportowcy walczyli o prestiżową nagrodę – Puchar Przyjaźni Narodów. Faworytami turnieju były aktualny mistrz Ukrainy z rugby – charkowski „Olimp”, chmielnicki „Evolution Sevens” oraz goście z Lublina.

W pojedynku za bronz Polacy zmagali się z kijowskim „Rebelsem” i zwyciężyli. Mińska „Stepianka 300” zajęła siódmą pozycję w rankingu. W finałowej rozgrywce zwyciężyła drużyna gospodarzy – chmielnicki „Evolution”. Charkowski „Olimp” musiał zadowolić się drugim miejscem.

Franciszek Miciński, opracowanie Inna Sandiuk, zdjęcia – Franciszek Miciński, ye.ua, 15.09.15 r.