Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Rozwiązanie zasadniczych sporów historycznych powinno być przeniesione na poziom rządowy – Jarosław Sellin

Rozwiązanie zasadniczych sporów historycznych powinno być przeniesione na poziom rządowy – Jarosław Sellin

Fot. http://www.fakt.pl

– Polska i Ukraina nie mogą być zakładnikami sporów historycznych, które uniemożliwią realizację racji stanu obu państw – mówił wiceszef MKiDN Jarosław Sellin. Jego zdaniem, decyzje związane z ekshumacjami i upamiętnieniem ofiar Wołynia, Ukraina powinna podejmować na szczeblu rządowym.

Sellin, w niedzielnym wywiadzie dla portalu wPolityce.pl, podkreślił, że „celem polskiego rządu i MKiDN jest, aby sprawy związane z ekshumacjami i upamiętnieniem ofiar rzezi wołyńskiej zostały przeniesione na szczebel rządowy”. Jak dodał, na Ukrainie za prowadzenie polityki historycznej odpowiada tamtejszy IPN.

„Uważamy, że zarówno strona polska i ukraińska nie mogą być zakładnikami sporów historycznych, które są ważne i o których musimy dyskutować, ale które uniemożliwią nam realizację współczesnej racji stanu obu państw” – powiedział wiceminister. Wskazał, że Polska i Ukraina powinny być „skazane” na sojusz polityczny, choćby z uwagi na ich sytuację geopolityczną.

Słowo Polskie na podstawie informacji dzieje.pl, 31.10.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code